Mechaniniai plaukų pažeidimai

Aštrios Žirklės paskelbė 2013-10-08 11:38   [ atnaujino 2016-11-06 06:27, Viktoras Kalnikas ]

Dažniausiai sutinkama mechaniškai pažeisti plaukai- kai jie neteisingai šukuojami ar naudojamos metalinės šukos. Nežiūrint į savo tvirtumą, lyginant su metalu, plaukas yra labai minkštas. Todėl, bet kuris pastovus mechaninis reiškinys palieka ant plauko nežymius neigiamus požymius. Šių požymių suma- pažeistas plaukas.

Kasdien plaukai yra daug kartų pažeidžiami: juos sukant, tiesinant, intensyviai šukuojant, surišant plaukų uodegėlę gumyte. Taip pat miegant ar sausinant juos rankšluoščiu plaukai trinasi tarpusavyje ir į audinį. Mes apie tai netgi nepagalvojame, kad plaukas kasdien yra pažeidinėjamas. Pažiūrėjus į plauką per mikroskopą, pamatytume: kuo toliau plaukas nuo šaknies, tuo nelygesnis jo paviršius. Arčiau plauko galiukų gali trūkti reikiamų kutikulinio sluoksnio fragmento, kas patvirtina stiprų plauko pažeidimą.

Skirtingai nuo neigiamo cheminio poveikio plaukams, mechaniniai pažeidimai pasirodo lėčiau, bet yra ne mažiau neigiamas pažeidžiamo plauko reiškinys. Jeigu plaukai buvo dar chemiškai apdirbti (dažyti, šviesinti, sukti) tai kyla dar didesnė rizika plaukų pažeidimui.

Labai svarbus faktorius plaukui- kirpimas. Kerpant plauką neaštriomis, neprofesionaliai pagalastomis kirpėjų žirklėmis, plauko gale susidaro nelygus pjūvis su dantytais kraštais arba tiesiog „nugnybtas“ plaukas. Automatiškai šioje vietoje stipriai nukenčia kutikulinis plauko sluoksnis. Tolesnė plauko ateitis- galiukų išsišakojimas!!!

Didelį vaidmenį kirpėjų darbe vaidina profesionalios žirklės. Geros kirpėjų žirklės gaminamos iš kokybiško plieno, kuris ilgą laiką išlaiko instrumento aštrumą, o profesionalus aštrinimas (galandinimas)- tolygus naujų žirklių savybėms. Dėka to kerpant, pjūvis gaunasi lygus be kutikulinio sluoksnio pažeidimo.

Kad plaukai būtų gražūs ir sveiki, mes kiekvienas turime juos mylėti ir prižiūrėti. Kiekvienas savo darbą, bei klientą gerbiantis kirpėjas turi rūpintis žirklių laikymu ir savalaikiu aštrinimu (galandinimu).  

    
Comments